2012

Božanov

Dne 19.5.2012 jsme se účastnili soutěže " O pohár starosty" v požárním sportu.

Přivítalo nás pěkné počasí na místním fotbalovém hřišti, což jsme se shodli, že se stalo tradicí. Při nástupu předal pan starosta do užívání místním hasičům nové vozidlo na podvozku Citroen a proběhlo tradiční rozlosování. Do soutěže se přihlásily tři týmy žen a osm týmů mužů. Los pro nás byl příznivý, jelikož jsme si vylosovali sedmičku.

Tato soutěž pro nás byla jakousi zkouškou, jelikož jsme se rozhodli (oproti loňsku) vodu nabírat místo nasávat a také si odkroutil premiéru Matěj Kadlec na pravém útočném proudu. Levý proud obsluhoval také relativní nováček Otte Radek ml.  I tak se nám docela dařilo a po prvním kole jsme okupovali druhou příčku za Hejtmánkovicemi a před kolegy z Veby 02. Bohužel toto místo jsme neudrželi a po problémech na levém proudu jsme po druhém kole sestoupili o jednu příčku a zhruba o jednu a půl vteřiny jsme skončili za Vebou 02 na třetím místě.

Pořadí ženy: 1- Rožmitál,  2- Božanov,  3- Hejtmánkovice

muži: 1- Hejtmánkovice,  2- Veba 02 Velká Ves,  3- Veba 01 Olivětín,  4- Božanov,  5- Martínkovice,  6- Rožmitál,  7- Broumov,  8- Křinice

Také jsme se přihlásili do doplňkové soutěže, které se účastnilo pět družstev. Tentokrát se nám zadařilo a tuto soutěž jsme vyhráli.

Božanov 2012

Hejtmánkovice

Dne 9.6.2012 se naše soutěžní družstvo vydalo na soutěž "Opohár starosty" a poté zde následovala okrsková soutěž.

Nejprve jsme při nástupu uctili minutou ticha památku loni zesnulého velitele pana B. Myšáka. Poté následovala slova pana starosty a po něm dostal slovo již organizátor soutěže, který nás seznámil s mírně pozměněnými pravidly, které tkvěly v tom, že jsme museli proběhnout slalomovou dráhu a přeskočit malou branku a celý útok jsme museli absolvovat v rukavicích. Soutěž byla dvoukolová, kdy se oba časy sčítaly. Do této soutěže se přihlásily dvě družstva žen a sedm družstev mužů.

Mezi muži jsme startovali jako první, ale štěstí nám nepřálo a po problémech na proudech jsme v prvním kolech vyfasovali 120. Proto jsme do druhého kola nastupovali bez většího stresu. I přes problémy na koši (koš na savici, ovšem mimo káď) jsme zabojovali a dali jsme třetí nejrychlejší čas druhého kola. Toto nás dostalo na předposlední pozici, kdy za námi skončili muži z Bukovice.

Poté následovalo vyhlášení výsledků soutěže "O pohár starosty" a po krátké pauze byl vyhlášen start okrskové soutěže, které se účastnily dvě družstva žen a šest družstev mužů.

Opět jsme mezi muži nastupovali jako první, ovšem vše klaplo a útok se nám povedl v čase, který tentokrát nikdo nepřekonal a my jsme obsadili první místo.

Výsledky "o pohár starosty"

ženy:  1 - Hejtmánkovice    2 - Božanov

muži:  1 - Hejtmánkovice    2 - Křinice     3 - Martínkovice    4 - Božanov    5 - Broumov

6 - Veba 01     7 - Bukovice

Výsledky soutěže okrsku Broumov

ženy:   1 - Hejtmánkovice    2 - Božanov

muži:   1 - Veba 01    2 - Křinice    3 - Hejtmánkovice    4 - Broumov    5 - Božanov

6 - Martínkovice

Hejtmánkovice 2012

Broumov

Dne 16.6.2012 jsme se dostavili na soutěž v požárním sportu "O pohár starosty" na hřiště u Masarykovy školy v Broumově, aby jsme poměřily síly s družstvy z daších osmi sborů. Do ženského klání se zapojily čtyři družstva, kde si svoji premiéru zažily děvčata z Broumova. Za velmi pěkného počasí jsme mezi muži nastupovali jako první. S časy 25,40 a 25,48s. jsme se nakonec umístili na nepopulárním čtvrtém místě. Nakonec mě nezbývá než poděkovat pořadatelům za dobře odvedenou práci na tentokrát reprezentativním místě.

Pořadí ženy: 1 - Hejtmánkovice,   2 - Božanov,   3 - Broumov,   4 - Rožmitál,

muži: 1 - Meziměstí,   2 - Křinice,   3 - Božanov,   4 - Veba Olivětín,   5 - PS Broumov,                               6 - Martínkovice,   7 - Hejtmánkovice,   8 - Broumov,   9 - Rožmitál,

Olivětín

Tak jsme se dočkali a 1.9.2012 jsme se stali organizátory soutěže v požárním sportu. Jednalo se již o čtvrtý ročník pod záštitou personálního ředitele ing. Jiřího Myšáka, který se po nástupu ujal úvodního slova. Po tradičním rozlosování mohlo nastat klání, kterého se zúčastnily tři družstva žen a sedm družstev mužů. Když jsme stáli na startu, tak nás napadaly myšlenky typu " jak se nám podaří  zapojit hadice, jestli vše zacvakne jak má " atd. Ovšem co se přihodilo, to nikdo nečekal. Ojnice jednoho z válců se totiž rozhodla, že se podívá na čerstvý vzduch a zhruba po patnácti vteřinách se ozvala rána a bylo po nadějích na dobré umístění.(video z tohoto požárního útoku můžete shlédnout na faceboku hasičů Broumov). Druhý útok jsme provedli s náhradním strojem, ale jelikož se časy sčítaly tak jsme i tak skončili na posledním místě. Dalším favoritům z Hejtmánkovic se nepovedl druhý útok a tak díky lepšímu času z prvního kola skončili před námi. Jinak se soutěž pořadatelsky zvládla a doufám že se za rok opět všichni sejdeme na již pátém ročníku "O POHÁR PERSONÁLNÍHO ŘEDITELE a.s. VEBA"

Pořadí ženy: 1 - SDH Hejtmánkovice ,    2 - SDH Božanov,    3 - SDH Otovice.

muži: 1 - SDH Otovice ,   2 - SDH Martínkovice ,   3 - SDH Broumov ,   4 - SDH Rožmitál ,       5 - SDH Božanov ,   6 - SDH Hejtmánkovice ,   7 - SDH Veba 01 Olivětín