2014

KŘINICE

3.5.2014 proběhla soutěž v požárním útoku na hřišti v Křinicích. Utkaly se zde čtyři týmy žen a sedm týmu mužů.

My jsme zde měli zastoupení pouze v kategorii žen, jelikož mužské družstvo plní tento víkend své pracovní povinnosti.

Soutěž probíhala za celkem nepříznivého počasí, které doprovázelo celé Křinické slavnosti. Pořadatelé však vše zvládli a za to jim dík.

Soutěžní družstvo žen z Veby mělo dnes svoji premiéru. Ovšem to nic nezměnilo na faktu, že tuto soutěž vyhrály. Trochu jim napomohlo i to, že se počítal lepší čas z obou kol. Při prvním útoku dostaly "120" za připojení savice ke stroji, i když si myslíme, že neoprávněně. Čas měly ale v prvním kole i tak nejlepší. Do druhého kola nastupovaly s odhodláním nevzdat to a povedlo se. V druhém kole vše klaplo a díky času 29,90 zaslouženě vyhrály jak druhé kolo, tak celou soutěž v kategorii žen.

Výsledky ženy:

1- Veba , 2- Hejtmánkovice, 3- Broumov, 4- Božanov

Výsledky muži:

1- Křinice, 2- Hejtmánkovice, 3- Martínkovice, 4- Rožmitál, 5- Dzikowiec, 6- Božanov, 7- Ratno Dolne

Hejtmánkovice

Dne 7.6.2014 jsme za pěkného počasí zavítali na soutěž, kterou pořádalo SDH Hejtmánkovice. Ti si pro nás připravili celkem tři soutěže. První byla o pohár starosty obce, druhou soutěž nazvali Bohoušův pohár. Těchto soutěží se účastnilo pět družstev žen a osm družstev mužů. Třetí soutěží byla soutěž  okrsku Broumov, v kterém bylo pět družstev mužů a čtyři družstva žen.

Výsledky v soutěži o pohár starosty :

Ženy: 1. místo - SDH VEBA Broumov a.s. - 29:63 sec. 2. místo - SDH Hejtmánkovice - 30:13 sec. 3. místo - SDH Božanov - 31:43 sec. Na 4. místě společně - SDH Vižňov a SDH Broumov - nedokončily.

Muži: 1. místo - SDH VEBA Broumov a.s. - 27:95 sec. 2. místo - SDH Křinice - 28:66 sec. 3. místo - SDH Martínkovice - 30:10 sec. 4. místo - SDH Hejtmánkovice - 30:28 sec. 5. místo - SDH Bukovice - 30:81 sec. 6. místo - SDH Vižňov - 36:51 sec. 7. místo - SDH Jetřichov - 37:00 sec. 8. místo - SDH Božanov - nedokončil.

Výsledky o Bohoušův pohár :

Ženy: 1. místo - SDH VEBA Broumov a.s. čas 30:49 sec. 2. místo - SDH Hejtmánkovice - 33:13 sec. 3. místo - SDH Božanov - 33:98 sec. 4. místo - SDH Broumov - 35:47 sec. 5. místo - SDH Vižňov - 40:49 sec.

Muži: 1. místo - SDH Bukovice - 28:25 sec. 2. místo - SDH Křinice - 28:48 sec. 3. místo - SDH VEBA Broumov a.s. - 31:15 sec. 4. místo - SDH Martínkovice - 33:28 sec. 5. místo - SDH Vižňov - 33:43 sec. 6. místo - SDH Božanov - 34:37 sec. 7. místo - SDH Hejtmánkovice - 38:21 sec. 8. místo - SDH Jetřichov - 41:32 sec.

Soutěž okrsku Broumov :

Ženy : 1.místo - SDH Hejtmánkovice - 26:96 sec. 2. místo - SDH Broumov - 27:17 sec. 3. místo - SDH Božanov - 29:30 sec. 4. místo - SDH VEBA Broumov a.s. - nedokončil.

Muži: 1. místo - SDH VEBA Broumov a.s. - 23:84 sec. 2. místo - SDH Křinice - 24:84 sec. 3. místo - SDH Hejtmánkovice - 26:43 sec. 4. místo - SDH Božanov - 27:49 sec. 5. místo - SDH Martínkovice - 29:95 sec.

Fotografie ze soutěže budou na fotogalerii.

Rožmitál 2014

V sobotu 14.6.2014 vyjelo soutěžní družstvo žen na klání v hasičském sportu do Rožmitálu. Tentokrát se soutěž konala na jiném místě než předešlé ročníky. Ráno to vypadalo na propršený den, ale naštěstí se počasí umoudřilo a občas vysvitlo i sluníčko.

Soutěž byla pojata netradičně a start útoků byl okořeněn smotáváním hadice c jednou, jedním ze soutěžících. Proto i časy byly poněkud netradiční. Po nástupu a rozlosování začalo první kolo žen. Naše borkyně nastupovaly jako druhé ve své kategorii. V kategorií žen i mužů nastoupilo po pěti družstvech.

Nakonec se naše ženy umístili na pěkném bronzovém místě. Výhru si odnesly ženy z Hejtmánkovic. V kategorii mužů zvítězilo družstvo z Vižňova, kdy druhým časem pokořili všechny své soupeře.

Umístění a časy jsou na přiložené fotografii. Ostatní fota jsou ve fotogalerii na rajčeti.  Místním pořadatelům jsme byli nápomocni a to při dopravě vody pomocí plovoucího čerpadla.

Výsledky Rožmitál 2014

MARTÍNKOVICE

Dne 16.8.2014 ve večerních hodinách začal první ročník noční soutěže o pohár starosty obce, která skončila někdy okolo půl druhé ráno v neděli. Soutěže se účastnilo celkem dvanáct mužstev, z toho tři ženská družstva. Soutěž skončila tímto výsledkem.

Ženy: 1. místo - SDH Martínkovice. 2. místo - SDH VEBA Broumov a.s. 3. místo - SDH Vižňov.

Muži: 1. místo - SDH Vižňov. 2. místo - SDH Suchý Důl. 3. místo - SDH Velké Petrovice. 4. místo - SDH Hejtmánkovice. 5. místo - SDH Žďár n.M. 6. místo - SDH Martínkovice. 7. místo - TJ Sokol Martínkovice. 8. místo - OSP Scinawka Dolna. 9. místo - SDH VEBA

O POHÁR PERSONÁLNÍHO ŘEDITELE VEBA a.s.

Dne 30.8.2014 jsme pořádali již šestý ročník soutěže, který se konal již tradičně na kluzišti v Olivětíně. Na letošní ročník dorazila pouze čtyři družstva mužů a tři žen. Bohužel se nám nedařilo a obě naše družstva skončila jako poslední, kdy mužské družstvo zradila technika a to při obou útocích úplně stejným způsobem(prasklé hadice) a ženy dostaly dostaly při druhém útoku "déčko" za porušení pravidel(výpomoc druhému proudu).

Výsledky:

Ženy - 1. místo SDH Hejtmánkovice - součtem ze dvou časů - 58:03 sec. 2. místo - SDH Božanov - 123:48 sec. 3. místo - SDH VEBA Broumov a.s. - 156:47 sec.

Muži - 1. místo SDH Hejtmánkovice - 47:30 sec. 2. místo - SDH Velké Petrovice - 56:04 sec. 3. místo - SDH Božanov - 60:16 sec. 4. místo SDH Veba Broumov a.s. - 240:00 sec.

Jelikož zbyl čas i chuť byla vložena ještě jedna soutěž a to" soutěž o flašku". Jednalo se o složená mužstva čtyř mužů a tří žen a takto to dopadlo:

1. místo SDH Hejtmánkovice - 27:46 sec, 2. místo SDH VEBA Broumov a.s. - 27:83 sec,  3. místo - SDH Božanov - 27:90 sec. 4. místo - SDH Velké Petrovice - 41:24 sec.

Ceny předával personální ředitel VEBA Broumov a.s. Ing. Myšák Jiří, který poděkoval hasičům nejen za účast, ale i za veškerou činnost.

O pohár starosty

Dne 13.9.2014 se na hřišti před Masarykovou školou konala soutěž v požárním sportu "O POHÁR STAROSTY MĚSTA BROUMOV".

Této soutěže se účastnilo pět družstev žen a sedm družstev mužů. Jelo se na dva útoky a časy se sčítaly.

Výsledky :  ženy - 1. místo - SDH VEBA Broumov a.s. - 55:35 sec. 2. místo - SDH Broumov - 59:43 sec. 3. místo - SDH Rožmitál - 61:55 sec. 4. místo - SDH Hejtmánkovice - 61:63 sec. 5. místo - SDH Božanov - 75:96 sec.

muži - 1. místo - SDH Hejtmánkovice - 49:79 sec. 2. místo - SDH Žďár n.M. - 50:56 sec. 3. místo - SDH Broumov - 51:29 sec. 4. místo - SDH Martínkovice - 51:37 sec. 5. místo - SDH Velké Petrovice - 60:14 sec. 6. místo - SDH Rožmitál - 65:43 sec. 7. místo - SDH Křinice - 69:82 sec.