2015

Zde je rozpis zatím známých datumů konání soutěží v požárním sportu pro rok 2015

Srpen:

Martínkovice        21.8 ( ! Noční soutěž ! )

KŘINICE

Tak a je to zde, dne 9.5.2015 byl tím dnem, kdy se k nám opět vrátily soutěže v požárním sportu v tomto roce. V tento den se konaly hned tři soutěže.

Jako první byla soutěž okrsku Broumov. V ní se utkalo pět týmů žen a šest týmů mužů. Naše družstva startovala jako druhá v obou kategoriích.

Ženám se moc nezadařilo a skončily s časem 38,12 sec. na pátém místě. Muži na tom byli o něco lépe a s časem 22,63sec. obsadili třetí příčku.

Druhou soutěží byla soutěž o pohár starostky obce, v které ženy obhajovaly loňské prvenství. Zde se ženám dařilo o poznání lépe než v předešlé soutěži a s časem 28,27sec. nakonec ukořistily druhé místo. V mužské kategorii došlo také k postupu o jednu pozici výše a tak jsme s časem 21,54sec. obsadili druhé místo.

Jako třetí a zároveň poslední soutěží byl připraven memoriál Jardy Kopiče. Tato soutěž byla vyhlášena pro ženy jako pětičlená a v kategorii mužů čtyřčlená. Naše ženy se této soutěže neúčastnily. V kategorii mužů jsme doufali v to, že po třetím a druhým místě dobudeme vrchol nejvyšší a to se nakonec povedlo a s časem 28,25sec. jsme vyhráli.

Výsledky a časy ostatních týmů naleznete na přiložené fotografii. Zbytek fotografií jsou od pana Ročňě a Marka Syrovátka, které naleznete v naší fotogalerii, za což děkujeme.

Božanov

23.5.2015 proběhla v pěkném areálu božanovského hřiště soutěž  v požárním sportu O pohár starosty obce Božanov.

Nejprve proběhl pohár ve dvou kolech, kdy se započítával lepší čas a posléze následovala tradiční soutěž " O flašku"

Našemu družstvu žen se podařil první čas, kterým se dostaly na první příčku a už tam zůstaly až do konce.

Mužům se ovšem nedařilo a obsadili místo sedmé, neboli poslední a to tím způsobem, že se opakovala ta samá chyba a na levém proudu se v obou kolech zamotala hadice.

Soutěž o flašku se stala opět kořistí našich žen a muži sice nevyhráli, ani neskončili poslední, ale opět se opakovala ta samá chyba jako v předešlé soutěži a opět se nám zamotala hadice na levém proudu.

Hejtmánkovice 2015

30.5.2015 proběhla na fotbalovém hřišti v Hejtmánkovicích soutěž v požárním sportu " O pohár starosty" a Bohoušův útok. Tato soutěž proběhla netradičně v odpoledních hodinách, kdy v čase zahájení proběhla nad stadionem malá sprška. Za několik minut naštěstí deštík přešel a mohlo se začít. Po rozlosování začaly ženy oběma útoky "O pohár starosty" a poté šli na řadu muži. Časy se po obou kolech sčítaly. Po skončení začal Bohoušův útok, který byl v letošním obohacen o netradiční bonus v podobě skákání v pneumatikách.

Výsledky:

"O pohár starosty" - ženy:

1. místo - SDHP VEBA Broumov a.s. - 48:73 sec. 2. místo - SDH Hejtmánkovice - 52:50 sec. 3. místo - SDH Broumov - 56:27 sec. 4. místo - SDH Martínkovice - 152:61 sec.

"O pohár starosty" - muži:

1. místo - SDHP VEBA Broumov a.s. - 44:81 sec. 2. místo - SDH Bukovice - 54:10 sec. 3. místo - SDH Božanov - 54:45 sec. 4. místo - SDH Kramolna NTC - 54:86 sec. 5. místo - SDH Hejtmánkovice - 66:86 sec. 6. místo - SDH Jetřichov - 91:01 sec.

Bohušův útok - ženy:

1. místo - SDHP VEBA Broumov a.s. - 31:31 sec. 2. místo - SDH Hejtmánkovice - 32:71 sec. 3. místo - SDH Broumov - 38:71 sec. 4. místo - SDH Martínkovce - 39:99 sec.

Bohoušův útok - muži:

1. místo - SDH Bukovice - 29:62 sec. 2. místo - SDH Božanov - 33:96 sec. 3. místo - SDH Jetřichov - 37:12 sec. 4. místo - SDH Hejtmánkovice - 37:46 sec. 5. místo - SDHP VEBA Broumov a.s. - 120:00 sec.

Rožmitál 2015

Dne 13.6.2015 byla sobota, která byla ve znamení další soutěže v požárním sportu. Tentokrát jsme se sešli v Rožmitále. Tto soutěž byla dvoukolová, kdy se počítal lepší čas.

Do soutěže se přihlásilo pět družstev žen a čtyři družstva mužů.

Výsledky žen s dosaženým časem :

1. místo - SDH Hejtmánkovice - 24:69 sec.

2. místo - SDHP VEBA Broumov a.s. - 26:22 sec.

3. místo - SDH Broumov - 27:68 sec.

4. místo - SDH Božanov - 29:08 sec.

5. místo - SDH Rožmitál - 36:06 sec.

Výsledky mužů s dosaženým časem :

1. místo - SDHP VEBA Broumov a.s. - 20:20 sec.

2. místo - SDH Božanov - 22:38 sec.

3. místo - SDH Hejtmánkovice - 22:65 sec.

4. místo - SDH Rožmitál - 25:02 sec.

Martínkovice

Dne 11.7.2015 jsme v odpoledních hodinách zavítali na soutěž v požárním sportu do sportovního areálu v Martínkovicích. Tohoto klání se účastnilo osm družstev mužů a čtyři družstva žen.

Útoky probíhaly smíšeně, ohlo se sát i nabírat a časy se sčítaly. V prvním útoku jsme měli problém na levém proudu, ke kterému se přidalo rozpojení céčka na rozdělovači. A proto jsme věřili v druhý útok, který by nám v případě dobrého času zajistil lepší umístění. Ovšem nestalo se a v druhém útoku nás potkaly problémy na pravém proudu, kde jsme byli krátcí a dlouho jsme nemohli dostříknout terč. Součet obou časů nás tedy posunul na konečné páté místo.

Výsledná umístění s výsledným časem:

ženy:

1. místo: SDH Vižňov - 71:77 sec. 2. místo: SDH Martínkovice - 77:46 sec. 3. místo - Velké Petrovice - 77:62 sec. 4. místo - SDH Broumov - 151:03 sec.

muži:

1. místo - NTC Kramolna - 43:41 sec. 2. místo - SDH Vižňov - 51:23 sec. 3. místo - SDH Velké Petrovice - 61:53 sec. 4. místo - SDH Martínkovice A - 66:20 sec. 5. místo - SDHP VEBA Broumov a.s - 71:92 sec. 6. místo - OSP Pniewy - 75:63 sec. 7. místo - OSP Scinawka Dolna - 80:77 sec. 8. místo - SDH Martínkovice důchodci - 240:00 sec.

Ve fotogalerii na rajčeti jsou přidány fotky od pana Ročně

NOČNÍ SOUTĚŽ MARTÍNKOVICE

Celkem 15 hasičských družstev přijelo 21.8.2015 do Martínkovic na noční soutěž v požárním útoku. Za velké účasti diváků v kategorii ženy zvítězilo družstvo SDH VEBA Broumov a.s. součtem časů ze dvou pokusů 60:36 sec před družstvem SDH Velké Petrovice čas 62:94 sec a třetí skončilo družstvo SDH Martínkovice časem 63:80 sec.

Kategorie muži: 1. místo SDH Vižňov - 49:65 sec. 2. místo SDH Velké Petrovice - 50:67 sec. 3. místo - SDH Martínkovice - 56:76 sec. 4. místo - SDH Žďár n.M. - 70:12 sec. 5. místo - SDH Velká Ledhuje - 80:97 sec. 6. místo SDH Hynčice - 86:60 sec. 7. místo SDH Suchý Důl - 89:09 sec. 8. místo SDH Pěkov - 95:80 sec. 9. místo OSP Scinawka Dolna - 104:34 sec. 10. místo SDH Božanov - 148:18 sec. 11. místo SDH Hlavňov - 152:97 sec. 12. místo TJ Martínkovice - 155:94 sec.

Převzato od broumovských hasičů

Olivětín 2015

Dne 29.8.2015 byl dnem, kdy naše sdružení pořádlo již sedmý ročník soutěže " O POHÁR PERSONÁLNÍHO ŘEDITELE a.s. VEBA ".

Tento ročník se těšil většímu počtu soutěžních družstev než tomu bylo v loňském roce. V mužské kategorii se sešlo sedm družstev a ženská kategorie byla obsazena čtyřmi družstvy.

Po nástupu a úvodním slovu personálního řrditele ing. Jiřího Myšáka nastoupily ženy ke svému prvnímu pokusu, poté soutěžili muži. Po skončení prvního kola následovalo kolo druhé, v kterém si mohli soutěžící svoje časy vylepšit, jelikož časy se tentokrát nesčítaly, ale počítal se ten lepší.

Výsledky muži :

1. místo - SDH Meziměstí - 18:06 sec.

2. místo - SDHP VEBA Broumov a.s. - 20:82 sec.

3. místo - SDH Velké Petrovice - 21:52 sec.

4. místo - SDH Hejtmánkovice - 21:68 sec.

5. místo - SDH Vižňov - 23:73 sec.

6. místo - SDH Martínkovice - 26:66 sec.

7. místo- SDH Božanov - 28:12 sec

Výsledky ženy :

1. místo - SDHP VEBA Broumov a.s. - 23:84 sec.

2. místo - SDH Hejtmánkovice - 25:52 sec.

3. místo - SDH Božanov - 25:88 sec.

4. místo - SDH Vižňov - 30:70 sec.

Zde je na místě vyzdvihnout soutěžní časy SDH Meziměstí, na kterých je vidět, že ostatní máme co zlepšovat. Samozřejmě i časy ostatních družstev zaslouží uznání a jak řekl pan personální ředitel při ukončení tohoto ročníku : " Sláva vítězům, čest zůčastněným a těšíme se napřesrok v dalším ročníku".

Za foto, které jsou na naší fotogalerii, děkuji panu Ročňovi.